Stefan KOSIEWSKI - Polnisches Kulturzentrum e.V. - Frankfurt am Main
| < Maj 2015 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Zakładki:
EU-Fotos
FREUNDE - PRZYJACIELE
IN POLEN - W POLSCE
KOSIEWSKI
Księga - Gästebuch
KULTUR
LITERATUR
Narodowi socjaliści - komuniści - inne
NASZE - UNSERE
POLONIA i Polacy poza granicami RP
SOWA
SOWA RADIO
SOWA VIDEO
UNIA & POLSKA
YES - POLAND
www.flickr.com
stefan_kosiewski przedszkole oddali na burdel photoset stefan_kosiewski przedszkole oddali na burdel photoset
Add me to your address book Profil użytkownika Sowa Magazyn Europejski
Profil użytkownika Sowa Magazyn Europejski
Utwórz swoją wizytówkę
poniedziałek, 03 kwietnia 2006
cum pardes per pedes - Stefan Meller udał się do dymisji!

To haraszo. Ja je wczoraj kupił od  Żyda z Kanady. Dałem trzy jajka. - Tadeusz Borowski: Utwory wybrane. Biblioteka Narodowa [narodu polskiego]. Wrocław 1991, 193.

Associate Professor Jan Grabowski , występujący za specjalistę od holokastu i antysemityzmu, o który nauka  oskarża Polaków, wystąpił za osobę oficjalnie zapraszającą  Adama Michnika do Kanady.  Obecnie ambasodorem w Kanadzie jest Piotr Ogrodzinski,  w latach 1990-92 czlonek Fundacji Stefana Batorego, zafundowanej Polsce przez żyda Sorosza, który ostatnio stawał do przetargu w Dreźnie, gdzie oferował 400 mln dolarów za parę tysięcy mieszkań komunalnych. Na zainstalowanie w Polsce Fundacji Batorego, która występuje za narzędzie do skupiania nieruchliwości, żyd Sorosz wydał 1 mln dolarów.

Obecnie szefem ambasadora Ogrodzińskiego jest Minister Spraw Zagranicznych RP żyd Stefan Meller, który podpuścił ostatnio żyda Mertę, występującego za wiceministra kultury RP, do wystąpienia oficjalnie za inicjatora zmiany nazwy narodowo-socjalistycznego obozu pracy założonego i eksploatowanego przez IG FARBEN  w okupowanym przez Niemców miasteczku Oświęcim zamieszkałym przez ludność żydowską i polską.

Jeżeli NAZI jest skrótem slowa: Aszkenazi, które znaczy tyle samo, co: Niemcy, to czy nazwa: Niemiecki Obóz Niemiecki jest semicką tautologią  jak masło maślane wciśnięte Mercie przez Mellera, a Stefan Meller jest synem oficera Informacji Wojskowej, to albo ta informacja jest do dupy, albo Meller znowu chodzi pijany.

Islam, unia europejska :: terroryzm, Irak, Izrael, Turcja, prawa

Palestyńczyków bardziej niż naziści Żydów (14-02-2006) ... proizraelskim krajem w Europie? (13-02-2006) Życie Warszawy - Stefan Meller podał się do dymisji! (13-02-2006) Portal Eurojihad

http://eurojihad.org/ 
Więcej(7)

 Więcej na ten temat w: Stefan Meller zatroszczył się za o to interesy i karierę Waldemara Figaja, absolwenta studiów w Leningradzie, który zasłynął tym, że jako charge d'affaires Ambasady RP w Kinszasie w Kongo, zaprosił do rezydencji dwie prostytutki, proponował im między innymi stosunek z psem, a następnie nie zapłacił. Oszukane dziewczyny protestowały przed Ambasadą, incydent opisała szeroko miejscowa prasa. Kontrola wewnętrzna wszystko potwierdziła. W nagrodę Meller wysyła teraz Figaja do Bagdadu na stanowisko I radcy ambasady.

Przypadkowo oczywiście Stefan Meller jest synem oficera Informacji Wojskowej, co oczywiście nie ma żadnego wpływu na przyjaźnie, poglądy i politykę pana ministra. Tatuś był na placówce w imperialistycznej Szwajcarii, stąd znajomość francuskiego synuś nabył w tamtejszej szkole. Stefan Meller był pracownikiem naukowo-dydaktycznym Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych (1966-68) oraz filii UW w Białymstoku (od 1974 r.). Pracował też w Archiwum Państwowym, Spółdzielni "Izis", Spółdzielni Pracy "Lingwista", oraz w redakcji tygodnika "Forum". W latach 1981-84 był prorektorem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Pełnił także funkcję dyrektora naukowego w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Paryżu.

Oto jak oceniał działalność Stefana Mellera na stanowisku ambasadora RP w Paryżu jeden z obserwatorów: „Jego dobry francuski pokrywał arogancję, a chęć podporządkowania sobie wszystkich instytucji polskich, włącznie z emigracyjnymi przedstawiał jako próbę koordynacji polskiej polityki na trudnym rynku francuskim. W końcówce pobytu bardzo chciał zostać profesorem na Sorbonie. Już wtedy prowadzał się z partnerką, która jest bliską przyjaciółką pani prezydentowej Kwaśniewskiej. Mówiono wtedy, że przez nią załatwił sobie awans na wiceministra, mimo że oceny jego ambasadorowania były nienajlepsze. Jeszcze gorsza była praca w Moskwie.”

Inny świadek podzielił się z nami swoimi wrażeniami z Moskwy: „Obserwowałem działalność tego Pana przez ostatnich kilka lat w Moskwie i gorszego ambasadora trudno sobie wyobrazić. Zawalił wszystko, co było można (m.in. umowę gazową Rosji z Niemcami), otaczał się służbami, promował posłuszne miernoty etc. publicznie chodził pijany w towarzystwie rosyjskich milicjantów ...” 
Notatka: Źródło: ABCNET Autor: foxmulder Dodano: piątek, 31 marca 2006 - 12:38  http://eurojihad.org/name-News-article-sid-2820.html

cum pardes per pedes - Stefan Meller udał się do dymisji!

http://sowa.mojblog.com/permalink.aspx?id=52869

Bibliografia:

http://senat.blox.pl/2006/03/Izrael-Szamir-8222PaRDeS-8211-studium-Kabaly8221-3.html
http://groups.google.com/group/soc.culture.polish/browse_thread/thread/4f86e92c03aa84be

http://eurojihad.org/name-News-article-sid-2820.html
Komentarze użytkowników portalu eurojihad.org są prymitywnymi opiniami internautów - Redakcja nie odpowiada za ich treść (w tym za odnośniki do stron zewnętrznych), ani się z nimi nie utożsamia. Zastrzegamy sobie prawo do usunięcia komentarza, jeśli zawiera wulgaryzmy, nie jest związany z tematem lub łamie prawo - w szczególności jeżeli narusza czyjeś dobre imię lub nawołuje do nienawiści rasowej - w szczególności przeciwko rasie wybranej przez Boga.
Zainteresował Cię artykuł? Skomentuj go tutaj
Skomentuj artykul tutaj.......
http://eurojihad.org/name-News-article-sid-2820.html
a jeśli chcesz się dowiedzieć, o czym Adam Michnik, syn Ozjasza mówił żydowskich dyplomatów w ambasadzie RP w Ottawie,  nie czytaj bez komentarzy w języku polskim:

Michnik znow powtarza typowo zydowski punkt
   widzenia ze komuno-agentom nalezy sie bezkarnosc, ale o
   holokascie nalezy w kolko bebnic.
   Michnik rowniez wyrazil poparcie dla obecnosci polskich
   gojow Iraku, poniewaz Polska nalezy do NATO, a wiec
   powinna popierac wszystko co robi USA.
   Michnik zapomnial o tym ze NATO nie poparlo wojny
   przeciwko Irakowi, i nie bierze udzialu w tej wojnie.

   Polonia kanadyjska odpowiedziala oburzeniem na
   prowokacje Michnika, wsrod nich pan Wilhem Glowacki,
   ktory jest jednym z nestorow POLAND-L, pierwszej
   polskiej grupy internetowej.
   W odpowiedzi profesor Grabowski oplul Polonusow
   przeciwnych propagandzie Michnika.

http://groups.google.com/group/soc.culture.polish/browse_thread/thread/bd581d13227f16b9

http://ipn.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?41729
http://sowa.mojblog.com
czwartek, 23 marca 2006
w roku 1992: Michnik jaki jest - każdy widzi, albo: oliwa nie żywa, KUKUŁKI

[offline] sowa.blogg.de Mittwoch, 09.02.2005

Michnik jaki jest - każdy widzi, albo: oliwa nie żywa, KUKUŁKI

 < kliknij w fotografię, żeby powiększyć - gross machen

Dąbrowa Górnicza 2006 r. pomnik wyrażający pochwałę systemu komunistycznego - zabroniona rzecz w Konstytucji RP

Adam Michnik przez cały miesiąc bezprawnie przeglądał teczki, w których SB zbierała tajemnice o słabościach jego bezdusznych przyjaciół, a potem - zamiast oddać się do dyspozycji prokuratora, choćby za naruszanie tajemnicy państwowej, bezspornie wciągnął Polaków i Wałęsę do sporu bez znaczenia o znaczek Solidarności.

Dla jednych liczą się imponderabilia, bą są oni - nie z własnego wszak wyboru - Wielkim Sztandarem Narodowym; inni podkreślają wagę życia społecznego, jednostka - w takiej poetyce - jest niczym, jednostka jest zerem. Jednym, albo dwoma zerami, przed nazwiskiem, albo na wysokości oczu.

W audycji nadanej wczoraj przez TV Polonia dla emigrantów politycznych z Solidarności, którzy opuścili Ojczyznę z paszportem "upoważniającym do jednokrotnego przekroczenia granicy PRL-u",
Krzysztof Wyszkowski powiedział wprost tę prawdę o Michniku, którą nie tylko poeta ubierał dotychczas w różne strojne piórka.

Tak oto: SOWA na Blogg.de 3.12.2004 roku przypomniała to, co figurant kryptonim "Literat" przekazał do publikacji w Katolickim Tygodniku Społecznym "Ład" [nr.45(319) 11.11.1990 roku], i co ukazało się w Warszawie drukiem piętnaście lat temu.

Sięgnijmy może więc i po rękopis opatrzony datą 1989.

Stefan Kosiewski: KUKUŁKI

Kukułka jest ptakiem, który nie wychowuje własnych piskląt, ale podrzuca je do wychowania innym. Obserwuje najczęściej mniejsze od siebie ptaszki śpiewające: makolągwy, dzierzby, raszki, pliszki, pleszki i skowronki, gajówki, strzyżyki – w sumie ponad pięćdziesiąt różnych gatunków skrzydlatych śpiewaków; większość z nich składa jaja rankiem, kukułka zaś pojawia się wieczorem, o szarej godzinie, wyjmuje jedno jajko z obcego gniazda i kładzie w to miejsce swoje jajo. Po czterdziestuośmiu godzinach robi to samo w innym miejscu. W ten sposób rozdziela w swoim rewirze dwanaście do trzynastu jaj do wysiedzenia innym ptakom.

Kukułcze jaja są zawsze większe, niż jaja gospodarzy – ubarwieniem jednak upodobniają się do nich. I dzieje się tak zapewne za sprawą tej samej tajemniczej i groźnej siły, która nakazuje młodym podrzutkom, zaraz po wykluciu się ze skorupki, wyrzucenie z zajmowanego gniazda jaj gospodarzy a także wykluwających się piskląt. Zaś rodziców ofiar, maleńkie, śpiewające ptaszki zmusza do coraz to częstszego przysiadania z przyniesionym pokarmem na olbrzymich, o wiele większych, niż one same spasionych, tłustych, kukułczych grzbietach.

Za sprawą tej samej, tajemnej siły, która po odlocie starych kukułek (w lipcu do ciepłych krajów), młodym, wypasionym pasożytom wskazuje we wrześniu, ciemną nocą, pewną drogę do ich zimowych kwater.

Kukułki występują na całej ziemskiej półkuli wschodniej, od Gibraltaru do Kamczatki, od Murmańska do wschodnich wybrzeży Republiki Południowej Afryki. Dzięki stosowanej metodzie przynoszą na świat więcej potomstwa, niż byłyby same w stanie wyżywić. Kukułcze jaja bywają czasem rozpoznane przez ptaki będące gospodarzami gniazda, zostają wtedy wyrzucone, bądź też – jako zbyt ciężkie do wyrzucenia przez maleńkie ptaszki – zabudowane zostają w strukturę gniazda, oplecione przyniesionymi gałązkami, unieruchomione. Kamienieją na amen.

Czasem kukułki zdradzają się, dają zaskoczyć przy podkładaniu jaj. O pewnych agresywnych, zadziornych drozdach – wijących swoje gniazda na Węgrzech podobnie jak trzciniak nad wodą, w szuwarach – wiadomo, że odważnie atakują odkrytą kukułkę i wpędzają pod gniazdo, żeby się utopiła. Większość ptaszków nie stawia jednak kukułce żadnego oporu.

1989

http://ipn.blox.pl

Stefan Kosiwski: Kukułki. Maszynopis, stron 2; vide: http://sowa.blogg.de/eintrag.php?id=65 i Arch. RFE/RL, Stefan Kosiewski: Nauczanie Społeczne 1974–2004 oraz 2005-2006.

http://naszeslowo.blox.pl/html

sobota, 23 kwietnia 2005
Z dziejów braku niektórych rzeczy w Polsce

Z dziejów braku niektórych rzeczy w Polsce

kliknij w fotografię, żeby powiększyć

środa, 16 marca 2005
z księgozbioru

z księgozbioru

Adam Michnik syn Ozjasza do Kiszczaka, generała o Honorze i Lazurowym Wybrzeżu

kliknij w dokument, żeby powiększyć

Michnik do Kiszczaka

kliknij w dokument, żeby powiększyć

o: Honorze, Ojczyźnie i

kliknij w dokument, żeby powiększyć

Lazurowym Wybrzeżu

 kliknij w dokument, żeby powiększyć

http://forum.wprost.pl/ar/?O=514162&NZ=0